Lees voor

How to translate text

  1. Select the text you want to translate.
  2. Choose 'Vertalen'.
  3. Select the language you prefer.
  4. You can read and/or listen to the translated text. This text is generated by DeepL.

Altena sluit sluiproutes A27 tijdens ochtendspits

De gemeente Altena neemt gerichte stappen om de hinder van sluipverkeer vanuit de A27 te verminderen. Om de druk op de dorpskernen te verlagen en de veiligheid op lokale wegen te vergroten, worden in Dussen, Hank, Nieuwendijk en Uppel geslotenverklaringen ingevoerd. Tijdens de ochtendspits zijn deze wegen voortaan alleen toegankelijk voor bestemmingsverkeer.

De geslotenverklaringen zijn onderdeel van een maatregelenpakket om de hinder van het sluipverkeer terug te dringen en de verkeersveiligheid te vergroten. Ook fysieke maatregelen zoals het aanleggen van drempels en het maken van wegversmallingen dragen bij aan deze aanpak. Een aantal van deze snelheidsverminderende maatregelen zijn de afgelopen periode aangebracht. Andere maatregelen, waar bijvoorbeeld een verkeersbesluit voor nodig is, zitten in de afrondende fase. Dat gaat dan bijvoorbeeld over het wijzigen van voorrangssituaties. Wethouder Hans Tanis (mobiliteit): 

“Met dit maatregelenpakket verminderen we het sluipverkeer in dorpen. Zo verminderen we overlast, verbeteren we de leefbaarheid en verkeersveiligheid en blijft de bereikbaarheid voor bewoners behouden.”

Geslotenverklaringen 

De geslotenverklaringen gelden voor straten in Dussen, Hank, Nieuwendijk en Uppel waardoor zones ontstaan waar alleen bestemmingsverkeer is toegestaan. Het is daar voor doorgaand verkeer verboden om in te rijden van maandag tot en met vrijdag tussen 6.00 uur en 9.00 uur. Onder bestemmingsverkeer vallen bewoners, bezoekers, leveranciers, hulpdiensten en anderen met een herkomst of bestemming binnen het betreffende gebied. Daarnaast komt er in Uppel ook een zone waarbij de geslotenverklaring permanent, dus ook buiten de spits, geldt. Dit betekent dat inrijden daar voortaan altijd verboden is, met uitzondering van het bestemmingsverkeer. De gebieden staan aangegeven op bijgevoegde kaart. 

Navigatiesystemen 

Om de geslotenverklaringen in te laten gaan, moet de gemeente verkeersbesluiten nemen. De verwachting is dat de maatregel voor de zomer in kan gaan en de borden geplaatst kunnen worden. Na het nemen van de verkeersbesluiten voor de betreffende wegen, nemen ook GPS-leveranciers dit op in hun navigatiesystemen. Een route via wegen waar een geslotenverklaring geldt, wordt dan niet meer als optie weergegeven.