Evenement aankondigen (spandoeken en digitale informatieborden)
Organiseert u een evenement in Altena en wilt u dit bekendmaken? Dat kan bijvoorbeeld met een spandoek of via onze digitale informatieborden. Op deze pagina leest u wat er mag en hoe u dit regelt.
Spandoek ophangen
In Altena mag u alleen een spandoek ophangen bij een activiteit. Bijvoorbeeld bij een evenement in Altena of goede doelen, zoals een collecte. Wilt u een spandoek ophangen in de openbare ruimte? Dan gelden er regels.
Een spandoek mag geen gevaar voor het verkeer opleveren
Spandoeken mogen geen gevaar, schade of hinder veroorzaken. Dit houdt in dat het zicht voor het verkeer nooit negatief beïnvloed mag worden door een spandoek. Een spandoek moet op minimaal 50 meter afstand van een kruising, T-splitsing, voetgangersoversteekplaats of rotonde geplaatst worden. Een uitzondering hierop is als er een voorziening is aangebracht voor het ophangen van spandoeken. Hang het spandoek nooit boven de weg, het fietspad of het voetpad
Termijn spandoeken
- Hang het spandoek maximaal 2 weken van tevoren op
- Haal het uiterlijk 1 dag na het evenement of activiteit weer weg
Aan bomen mogen geen spandoeken bevestigd worden
U mag geen spandoek aan bomen hangen. Zo voorkomen we schade aan bomen.
Waar mag u spandoeken ophangen?
U mag op de volgende plaatsen spandoeken ophangen:
- Almkerk: rotonde Woudrichemseweg
- Andel: Neerandelseweg / Parallelweg
- Woudrichem: Tankstation Rotonde; Veldweg / Woudrichemseweg
- Werkendam: ter hoogte van de rotonde Borcharenweg / Dijkgraaf den Dekkerweg (let op: op deze plek mag u uw spandoek maximaal één week van tevoren ophangen)
- Nieuwendijk: Doornseweg ter hoogte van de benzinepomp Shell
- Sleeuwijk: ter hoogte van de rotonde Rijksstraatweg / Transvaal
- Dussen: op de hoek Muilkerk / Noorderveldseweg
- Hank: langs de Jachtsloot (aan de vijverzijde) ter hoogte van de Kon. Willem II-Straat.
U hangt de spandoeken tussen de aanwezige palen. Spandoeken mogen niet met spijkers of schroeven bevestigd worden. Aan het bruggetje boven de Dijkgraaf den Dekkerweg hangt u uw spandoek aan de bevestigingshaken.
Digitale informatieborden
In Veen (Groeneweg), Wijk en Aalburg (Polstraat) en Woudrichem (Almkerkseweg) staan digitale informatieborden.U kunt uw evenement hierop gratis laten publiceren. Er is een aantal voorwaarden verbonden aan publicatie:
- alleen niet commerciële evenementen worden gepubliceerd
- alleen evenementen die voor iedereen toegankelijk zijn worden gepubliceerd
- huis-aan-huis verkopen worden niet gepubliceerd
- alleen incidentele evenementen worden gepubliceerd (dus niet de wekelijkse sportwedstrijd)
- lever uw publicatie aan als .PNG of .JPG bestand met de afmeting:
- Veen en Wijk en Aalburg: 245 x 449 pixels
- Woudrichem: 336 x 441 pixels
Stuur uw publicatie naar communicatie@gemeentealtena.nl. Lukt het niet om een afbeelding te maken neem dan ook contact op met de collega's van Communicatie. Zij kijken graag met u wat er mogelijk is.
